П'ятниця, квітня 29, 2016
   
Шрифт
Офіційний сайт газети "Споживач.інфо". Передплатний індекс: 37788

Кефір всьому голова

кефірЗдавалося б, кефір - такий звичний для нас продукт, а на справді містить багато таємниць, як приємних, так і небезпечних. Аби знати де цей смачний кисломолочний напій - друг, а де - ворог, потрібно спробувати розкрити таємниці. Отже таємниця перша - його походження. Батьківщиною кефіру вважається Північна Осетія.

Мешканці Кавказу називали цей продукт "даром небес", і зберігали рецепт його приготування у суворій таємниці. Між тим, завдяки мандрівникам, слава напою поширювалася на весь світ. Перші наукові дослідження кефіру, з'явилися лише 1867 року. Здавалося б, кефір - такий звичний для нас продукт, а на справді містить багато таємниць, як приємних, так і небезпечних. Аби знати де цей смачний кисломолочний напій - друг, а де - ворог, потрібно спробувати розкрити таємниці.

Отже таємниця перша - його походження. Батьківщиною кефіру вважається Північна Осетія. Мешканці Кавказу називали цей продукт "даром небес", і зберігали рецепт його приготування у суворій таємниці. Між тим, завдяки мандрівникам, слава напою поширювалася на весь світ. Перші наукові дослідження кефіру, з'явилися лише 1867 року. А уже на початку двадцятого сторіччя молочник Баландин почав виробництво напою в Росії. Однак досі ніхто не може точно сказати, яким чином у нього опинилися секретні кефірні грибки.

Таємниця цілюща.

Корисні властивості кефіру оцінили всі. Адже він значно краще за інші кисломолочні продукти впливає на шлунково-кишковий тракт. Завдяки кефірним грибкам та дріжджам, лікарі прописують його навіть в разі малокрів'я. Та головним достоїнством кефіру є те, що він не дозволяє рости хвороботворним мікроорганізмам, і запобігає розвиткові кишкових інфекцій. А ще кефір значно підвищує імунітет. Особливо цінний цей продукт для дітей, людей похилого віку та тих, хто одужує. Мало хто знає, що кефір - найефективніший заспокійливий засіб. Тож, це найкращий помічник в разі стресу, втоми і порушення сну.

Таємниця небезпечна.

Варто знати - кефір можна давати дітям лише із семи - восьми місячного віку. В перші ж місяці життя, цей продукт зовсім не підходить малюкам. По-перше, кефір містить багато грубого шкідливого для немовляти білка. По-друге, вуглеводи та солі цього кисломолочного напою, значно відрізняються від складу материнського молока чи його замінників. Тож, організм малюка не завжди може впоратися з таким харчовим навантаженням Якщо ж ви все ж наважитеся підгодовувати малюка кефіром, знайте, у дитини можуть виникнути порушення роботи нирок та розвинутися анемія.

Таємниця актуальна.

Нежирний кефір вважають корисним для людей із зайвою вагою. А кефірна дієта стане актуальною, якщо ви хочете скинути кілька кілограмів. Влаштовуйте два-три рази на тиждень кефірно-фруктові дні, і будьте впевнені - дуже скоро ви виглядатимете на всі сто.

До речі, кефір можна не лише купити в магазині, але й отримати власноруч вдома. Для цього потрібно мати молочний гриб.

Винайшли його народи Тибету. А в Європу він потрапив завдяки польському професорові, який лікувався в Індії від раку печінки, і отримав молочний гриб у подарунок. Цей чудо-гриб зупиняє ріст ракових клітин, повністю нормалізує обмін речовин в організмі, допомагає позбутися і виразки шлунку. Проте, щоб отримати максимальну користь від споживання молочного грибка, потрібно знати, як його застосовувати.

Грибок необхідно залити двомастами грамами молока кімнатної температури. Банку накрити марлею, щоб гриб дихав, і залишити на двадцять чотири години. Так слід робити один раз на добу і обов'язково в один і той же час.

Залите молоко повністю скисне за вісімнадцять, двадцять годин. А для наступного використання, грибок потрібно промити холодною водою, знову покласти в банку і залити молоком. Якщо ж за грибком не доглядати, він перестане розмножуватися і втратить всі свої лікувальні властивості.

Вже за сімнадцять днів гриб удвічі виросте, і ви можете половину віддати знайомим.

Кисле молоко треба вживати по двісті - двісті п'ятдесят мілілітрів за тридцять хвилин до сніданку або за півгодини перед сном.

За двадцять днів вживання такого кислого молока, ви почуватимете себе набагато краще, а вже за два місяці позбавитеся недуги. За рік такого курсу організм буде повністю здоровим.

Однак, запам'ятайте, за двадцять днів лікування, ви маєте зробити десятиденну перерву.

А ще кислим молоком можна протирати обличчя та руки, А ще кислим молоком можна протирати обличчя та руки

Власне процес створення кефіру в домашніх умовах дуже простий.

1. Беремо грибок, промитий в холодній воді, поміщаємо в літрову (або будь-яку іншу) банку) і заливаємо молоком. Причому молоко може бути і не зовсім свіжим.

2. Залишаємо банку за кімнатної температури вистоюватися. Якщо жарко - то кефір буде готовий швидше, холодно - повільніше. Як правило, він буває готовий години через 8.

3. Коли ми бачимо, що кефір готовий (молоко розшарувалося), проціджуємо його через сито. При цьому весь кефір стікає, а грибок залишається в ситі.

4. Поміщаємо отриманий кефір на зберігання в холодильник і використовуємо від потреби.

5. Промиваємо грибок, що залишився в ситі, в холодній воді (в гарячій у жодному випадку - гриб може загинути від високої температури!) і кладемо в чисту банку. Знову заливаємо молоком і повторюємо весь цикл спочатку.

Примітки:

*) Ставити кефір краще всього в скляному посуді.

**) Якщо ви відчуваєте, що кефіру у вас виходить дуже багато - просто поставте банку з грибком в молоці в холодильник, там його життєдіяльність почне протікати повільніше.

Споживач.інфо

Посилання від партнерів

АЧИиС - Асоціація Приватних Інвесторів та Власників